Fototapety Japonia

Istnieją takie wyjątkowe miejsca na świecie, których energia i estetyka jest często wykorzystywana jako inspiracja do tworzenia nowych wzorów graficznych. Jednym z nich jest Japonia, z całą swoją historią i dorobkiem, a także rozwojem technicznym, w którym jest światowym liderem. Jest w tym zakresie na tyle ciekawych koncepcji, że musieliśmy im poświęcić specjalną kategorię. Tu czekają fototapety Japonia, które mają wyjątkowy charakter. Ich potencjał dekoracyjny drzemie w ich wielkiej delikatności.

Nie tylko kwitnąca wiśnia

Oczywiście motywem dekoracyjnym, który jest najpopularniejszy i automatycznie kojarzy nam się z Japonią są wszelkie graficzne odmiany kwiatów kwitnącej wiśni. Na tym jednak nie kończy się japońska oferta estetyczna, bo doskonale prezentują się także wzory przedstawiające efektowne pagody oraz wyjątkowe kadry przyrody, jaka zdobi ten kraj. Piękne widoki na ośnieżone góry, malowniczo położone jeziora oraz tajemnicze wodospady, a do tego wyjątkowa architektura, to atuty wielu wzorów.

Japońska tradycja i nowoczesność na fototapecie

Oczywiście fototapety Japonia to przede wszystkim wzory wykorzystujące symbolikę i tradycję tego kraju. Mamy więc wspomniane zabytkowe pagody i wszelkie inne buddyjskie budynki sakralne, które swoją nietypową dla nas konstrukcją potrafią efektownie zdobić nowoczesne wnętrza. Jest sporo nawiązań do tradycji związanej z samurajami, wojownikami ninja, są symbole buddyzmu, smoki, ale też misie panda pośród pędów bambusa czy słynne grafiki manga. Słowem wszystko, co nas pociąga w tym kraju.

Gdzie pasuje fototapeta Japonia?

Japończycy mają w swojej mentalności zakorzeniony ascetyzm i minimalizm. Jedyne oznaki przepychu, jakie można tam spotkać, to zdobienia w buddyjskich miejscach kultu. Natomiast pozostałe wnętrza urządza się w niezwykle oszczędny sposób. Kiedy spojrzycie na to, jak wyglądają proponowane przez nas fototapety Japonia, zauważycie pewne nawiązanie. Są to grafiki delikatne, na jasnym tle, bez natłoku krzykliwych barw i detali. Taki dekoracje doskonale wyglądają w minimalistycznych aranżacjach. jesienia-w-japonii-jest-pieknie-fototapety-japonia-292524203-f4u Grafiki nawiązujące do współczesnego japońskiego życia to zupełnie inna odmiana estetyki. Tu królują wielkie miasta ze szklanymi wieżowcami, przeróżne kluby karaoke i miejsca spotkań młodych, grafiki manga i wszechogarniające zdobycze techniki. Takie ujęcia lub wariacje graficzne to doskonała dekoracja do pokoju młodzieżowego, gdzie wybuch energii na ścianie jest jak najbardziej na miejscu. Warto jednak pamiętać, żeby zapewnić we wnętrzu balans dla takiej eksplozji kolorów i motywów.

Energia dzięki fototapecie

Chyba żadna filozofia na świecie nie jest bardziej zrównoważona niż dalekowschodnia, w tym również japońska. Słynna równowaga jing i jang pochodzi co prawda z Chin, ale i w Japonii da się zauważyć, że uzyskanie harmonii w otoczeniu uznawane jest za ważny czynnik stworzenia dobrego życiowego balansu. Jeśli więc filozofia Dalekiego Wschodu jest ci w jakiś sposób bliska, spróbuj tak urządzić swoje wnętrza, aby panowała w nim harmonia oraz energia sprzyjająca zarówno odpoczynkowi, jaki i rozwojowi. japonskie-detale-fototapety-japonia-32330042-f4u Wiadomo, że nie każdy mieszkaniec naszej szerokości geograficznej zna się na dalekowschodnim dochodzeniu do życiowej równowagi, a nawet na urządzaniu swoich wnętrz w sposób, który temu służy. Nie każdy ma też czas i ochotę, aby czytać opracowania i poradniki na ten temat. Dlatego na naszej stronie podsuwamy wam kilka ciekawych inspiracji w postaci gotowych aranżacji, gdzie główną rolę gra zawsze fototapeta Japonia. Z pewnością ułatwią powstawanie nowych koncepcji.

Spa może też powstać w domu

Chcesz mieć na co dzień możliwość dbania o urodę w podobny sposób, jak to ma miejsce w gabinetach spa&wellness? Profesjonalne kosmetyki można kupić, a w sieci jest cała masa filmów instruktażowych z metodami dbania o urodę. Trzeba jeszcze zadbać o otoczenie, które ma istotny wpływ na energię, jaką mają dostarczać zabiegi. I tu z pomocna będzie nasza oferta z dekoracjami na miarę salonów piękności, czyli fototapety Japonia. Z ich użyciem sprawnie stworzysz w swojej łazience klimat domowego spa.

Fototapeta Japonia w 15 minut

O ile stworzenie spójnej aranżacji z japońską dekoracją na ścianie może nie należeć do najprostszych zadań, to jednak już samo zamówienie fototapety jest już dziecinnie proste. Wybierz grafikę, która cię urzekła i zastanów się nad wyborem ściany ekspozycyjnej. Potem w kreatorze wyboru podaj wymiary dekoracji. Możesz także wykadrować grafikę wybierając konkretny jej fragment. Pozostaje już jedynie wybrać rodzaj materiału i złożyć zamówienie. Po paru dniach możesz przejść do dekorowania ściany.
ZOBACZ WIĘCEJ WZORÓW W JAPOŃSKIM STYLU