Fototapety do kuchni

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Ale jeśli tak, to powinno być urządzone w wyjątkowy sposób, aby zaznaczyć istotną rolę tego wnętrza w życiu rodziny. Zaczynasz więc projektować w głowie kuchenną aranżację, której podstawą zwykle stają się płytki. Nie ma w tym nic złego, ale pomyśl, czy tu zawsze terakota musi grać rolę główną? Czy to one muszą dekorować ściany i decydować o stylu tego miejsca? Mamy dla ciebie coś odmiennego, oryginalnego i totalnie efektownego, czyli specjalne fototapety do kuchni.

Fototapeta do kuchni? Wyzwalamy z utartych szablonów?

Koncepcji remontowania kuchni jest wiele. Tam, gdzie macie ochotę na mocno oryginalne wnętrze, sprawdzają się właśnie fototapety. To one pozwalają na udekorowanie ściany pięknym zdjęciem, ciekawą grafiką artystyczną, geometrycznym 3D i wieloma innymi wariantami. Płytki nie zapewniają aż takiej palety możliwości. Fototapety do kuchni są także doskonałym sposobem na urządzenie kuchni np. w wynajętym mieszkaniu, w których nie można wprowadzać żadnych poważnych modyfikacji, a więc płytki nie wchodzą w grę.

Nie bój się – fototapeta może wiele znieść

Kuchnię należy urządzać tak, aby była ładna, ale także praktyczna. To miejsce, które jest narażone na wilgoć, zabrudzenia i tłuste opary. Dlatego też tak chętnie stosujemy tutaj terakotę na ścianach. Nie jest to jednak konieczne, bowiem fototapety do kuchni również odznaczają się dużą odpornością na takie trudne warunki. Wersje winylowe i laminowane nie chłoną wilgoci, dzięki czemu nie namakają i nie odkształcają się. Zabrudzenia można wycierać szmatką z dodatkiem detergentu, więc szybko znika każde zabrudzenie.

Najpopularniejsze fototapety do kuchni

W każdej kategorii naszych wzorów, niezależnie od przeznaczenia fototapet, można zrobić swoisty ranking najpopularniejszych grafik. Nie inaczej jest w przypadku okładzin wybieranych do kuchni. Najczęściej wybieracie wszystko, co związane z jedzeniem. Fototapety z owocami i warzywami, w różnych stylach i wariacjach, to pozycja numer jeden. Modne są wszelkie makro zbliżenia i komputowe animacje. Kolejna pozycja w czołówce to wszelkie wzory z kawą, czekoladą albo gotowymi, słodkimi deserami. poranna-kawa-to-jest-to-fototapety-fototapety-do-kuchni-54856879-f4u Bardzo popularne są przeróżne wzory fototapet z tekstami o miłości, zasadach itd. W końcu to serce domu, w którym spędzamy dużo czasu i w którym często skupia się życie rodzinne. Wysoko plasują się przeróżne przyprawy, kwiaty, zioła, ale chętnie wybieracie po prostu powtarzalne desenie, printy albo kompletnie abstrakcyjne tzw. esy floresy. Do czołówki można również zaliczyć wszelkie mozaiki i marmury, które chyba stanowią namiastkę płytek ceramicznych czyli imitują tradycyjną dekorację ścian.

Fototapeta do kuchni, która ją powiększy

Proponowane przez nas fototapety do kuchni mają ogromny potencjał dekoracyjny, ale na tym nie koniec ich zalet. Część z nich może sprawić, że twoja niewielka kuchenka powiększy się optycznie. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu odpowiednich ujęć fotograficznych można sprawić, że we wnętrzu pojawi się iluzja dodatkowej przestrzeni. Jednym z takich wariantów są krajobrazy panoramiczne oraz widoki z efektem okna. Kiedy kadr imituje prawdziwy widok widziany z okna, kuchnia nabiera dodatkowej przestrzeni. pobudz-swoj-apetyt-fototapety-fototapety-do-kuchni-22816665-f4u Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na optyczne powiększenie kucheni. To wszelkie fototapety z wydłużoną perspektywą w postaci klimatycznej uliczki, zabytkowego korytarza albo leśnej ścieżki. Ważne, aby ujęcie było wykonane z pespektywy pieszego, wtedy powstaje bardzo silne złudzenie, że ta dodatkowa przestrzeń jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli umiejętnie wpleciesz taką dekorację w całość aranżacji kuchennej zyskasz naprawdę ciekawy efekt. Taka fototapeta do kuchni będzie tworzyć wyjątkowy klimat.

Nieoczywiste miejsca na fototapetę w kuchni

Nasze kuchenki to przeważnie wnętrza małe i trudne do udekorowania. Ściany w większości zasłaniają meble i sprzęt AGD, więc nie ma wolnego miejsca, w którym mogłaby się znaleźć fototapeta. Ale czy na pewno? Zmień myślenie, bo na taką dekorację nie zawsze potrzebna jest cała ściana. Mamy poziome wzory, które świetnie zaprezentują się pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami oraz pionowe warianty na wąskie ściany przy oknie lub drzwiach. Niektóre grafiki fajnie wyglądają w rogu, na fragmentach dwóch sąsiadujących ścian.

Zamawiamy fototapetę do kuchni

Jeśli nie masz pomysłu na swoje kuchenne rewolucje, sprawdź, jakie inspiracje przygotowaliśmy dla ciebie. Sporo ciekawych przykładów aranżacji, które być może ułatwią ci wybór odpowiedniego wzoru. Jeśli już wiesz, jaka fototapeta do kuchni będzie dla ciebie właściwa, wystarczy, że wybierzesz rozmiar i rodzaj materiału, z którego ma być wykonana. Rekomendujemy opisane wcześniej warianty odporne na wilgoć i zabrudzenia. Jeśli wszystko wybrane, złóż zamówienie, a my szybko i sprawnie je zrealizujemy.