Fototapety do łazienki

Nowoczesne podejście do urządzania łazienki to kwestia znajomości mody i kreatywności, nowatorskiego podejścia do łączenia kolorów i motywów, ale także wykorzystywanie wyjątkowych możliwości. Jeśli masz takie podejście, to pomożemy ci ciekawie zaaranżować tą przestrzeń, a w zasadzie jej ściany. Musisz nam jednak zaufać i podejść do sprawy elastycznie, bowiem kafelki nie będą tu już grały głównej roli. Być może wcale ich nie będzie. Zastąpią je fototapety do łazienki, a my przeprowadzimy cię przez ten proces.

Fototapeta do łazienki zamiast terakoty

Łazienka powinna być na pewno wygodna i funkcjonalna, a przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości, bo tu higiena jest bardzo ważna. Jednakże idealnie będzie, jeśli łazienka jest przy okazji ładna. Wtedy może pełnić nie tylko funkcję miejsca, gdzie wykonujemy zabiegi higieniczne. Ładna łazienka może być jak domowe spa. Oczywiście, czasami wystarczą świeczki, ale czy nie byłoby lepiej mieć na ścianie jakiegoś pięknego krajobrazu, pięknych kwiatów albo grafik, które cieszą dzieciaki?

Nie martw się o trwałość

Na początek warto zaznaczyć, że nie należy obawiać się zastosowania fototapety do łazienki, pomimo, że jest to środowisko wilgotne. Wydawać by się mogło, że dekoracja szybko się zniszczy pod wpływem pary z kąpieli czy zachlapań. Jednak zapewniamy, że mamy produkty przygotowane na takie okoliczności. To wersje winylowe i laminowane. Są odporne na wilgoć, zachlapanie i zabrudzenia. Wszelkie osady z mydła i inne nieczystości można z nich usuwać szatką i detergentami, a dekoracja dalej wygląda dobrze.

Popularne fototapety do łazienki

Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim wszelkie nadmorskie krajobrazy, i te rodzime i te zupełnie egzotyczne. To świetna opcja bo przecież łazienka kojarzy się automatycznie z wodą, a takie ujęcia sprytnie powiększają przestrzeń optycznie. Do widokowej, nadmorskiej fototapety do łazienki wystarczy dołożyć biel sanitariatów, meble w kolorze naturalnego drewna i chociaż jedną roślinkę doniczkową dla ożywienia. I mamy klimatyczne wnętrze, w którym kąpiel staje się wyjątkowo relaksująca. spacer-o-zachodzie-slonca-fototapety-fototapety-do-lazienki-330540265-f4u Inny popularny, łazienkowy wzór fototapety to wodospady i wszelkie ujęcia roślinne, leśne czy górskie. To także nawiązanie do wody, wilgoci i natury, które kojarzy się z odpoczynkiem i chwilami wytchnienia, podobnie jak relaksująca kąpiel. Chętnie wybieracie także wzory 3D, co wynika również z chęci optycznego powiększania maleńkich łazienek. Taka fototapeta doskonale pasuje do bardzo nowoczesnej łazienki, ze stylowym prostym wyposażeniem, najlepiej w monochromatycznej kolorystyce albo szarościach.

Jak dopasować fototapetę do małej łazienki?

Dopasowanie motywów dekoracyjnych do łazienki to spore wyzwanie, tym bardziej, że w zdecydowanej większości to mikroskopijne pomieszczenia. Jeśli masz ochotę na wzór z dużymi detalami, musisz przemyśleć taką aranżację, aby nie zakłócić balansu w przestrzeni i nie zdominować jej wielkim delfinem albo ogromną żaglówką. Dobrym sposobem będzie wybranie ujęcia, gdzie duże elementy są na dalszym planie. Wtedy też fototapeta będzie oferowała więcej wolnej przestrzeni, a to optycznie powiększy łazienkę. podmorska-przygoda-fototapety-fototapety-do-lazienki-168000945-f4u Ciekawe zastosowanie fototapety do łazienki niewielkich rozmiarów to jej połączenie z terakotą. Płytki w jednym kolorze układamy na dole ściany, mniej więcej do połowy jej wysokości, a drugą część dekorujemy wybraną fototapetą. Taki podział sprawia, że detale z tapety nie są zbyt dominujące, ponieważ zostały zmienione proporcje i wielkość ozdoby. Można także zdecydować się na zastosowanie takiej okładziny w postaci pionowego pasa na część ściany, np. wzdłuż kabiny prysznicowej albo we wnęce.

Urządź domowe, łazienkowe spa

Chcielibyśmy zarekomendować dodatkowo całą gamę fototapet do łazienki z motywami, które kojarzą się z salonami bio odnowy i kosmetyką. To piękne ujęcia orchidei, bambusa, drzewek bonsai oraz kamieni do masażu, w towarzystwie wody. Skoro takie dekoracje zdobią miejsca, gdzie zawodowo zajmują się upiększaniem i odprężaniem naszych ciał, czemu nie miałyby zagościć również na naszych łazienkach? To przecież miejsce, gdzie na co dzień urządzamy małe rytuały, mające służyć relaksowi i poprawie urody.

Zamawianie fototapety jest proste

Fototapety zostały podzielone na wygodne kategorie, aby ułatwić wybór. Jeśli jednak nie potrafisz znaleźć właściwej koncepcji, podsuwamy kilka ciekawych aranżacji na naszej stronie, które cię zainspirują. Idealna fototapeta do łazienki wybrana? Teraz tylko podaj wymiary, wybierz rodzaj materiału i złóż zamówienie. Jakością produktu oraz rozdzielczością wydruku zupełnie się nie martw. Korzystamy z najnowocześniejszych maszyn i materiałów wysokiej jakości, więc twoja dekoracja będzie wyglądać wspaniale.