Fototapety 3D

Na tle wielu wyjątkowych i pięknych fototapet szczególnie wyróżnia się pewna grupa wzorów, które zawsze przyciągają waszą uwagę. To ciekawe fototapety 3D, które wnoszą do wnętrz intrygującą głębię i sprawiają, że tak przyozdobiona przestrzeń nabiera jakiegoś wyjątkowego, odmiennego klimatu. Problem w tym, że wielu z was podziwia zdjęcia naszych aranżacji w użyciem tych grafik, ale często boi się ich użyć. Chcemy przekonać was do większej odwagi w dekorowaniu wnętrz i pokazać, że fototapety 3D są tego warte.

Fototapety, które tworzą magię

Fototapety z efektem 3D mają wyjątkowe właściwości i wielki potencjał dekoracyjny, którego nie dostarczy wam żadna inna okładzina ścienna. Ich głównym atutem jest głębia, którą uzyskuje się dzięki wykonaniu odpowiednich ujęć fotograficznych albo dzięki specjalnym zabiegom graficznym. To wzory, które bardzo skutecznie budują swego rodzaju iluzję we wnętrzach. Widz ma wrażenie, że ma dostęp do dodatkowej przestrzeni, co sprawia, że powstaje ciekawy, magiczny klimat.

Gdzie można stosować fototapety 3D?

Tak naprawdę fototapeta 3D może zostać użyta w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu. Stopień tej nowoczesności nie musi też być zawsze na poziomie loftu czy stylu futurystycznego. Istnieje wiele wzorów, które pasują do pomieszczeń o całkiem tradycyjnym wystroju, w którym królują współczesne elementy wyposażenia. Mało tego, w odważniejszym wariancie stosuje się także połączenia trójwymiaru z retro oraz stylem pałacowym. Fototapeta 3D może z powodzeniem zdobić każde pomieszczenie w domu oraz w firmie.

Rodzaje trójwymiaru

Bogactwo wzorów, jakie oferuje kategoria fototapet z głębią 3D trudno jest określić jednym zdaniem. Tą obszerną grupę trzeba koniecznie podzielić na kilka podgrup. Jedną z obszerniejszych stanowi na pewno cała masa wzorów geometrycznych, będących dziełem grafików komputerowych z dużą fantazją. Od drobnych form, które tworzą na ścianie cos w rodzaju najeżonej struktury do wzorów, które dają iluzję dostępności naprawdę sporych przestrzeni. To spora grupa betonowych i skalnych konstrukcji, które dodatkowo oferują ciekawą asymetrię i tworzą niebanalny klimat aranżacji. konstrukcja-ktora-sie-nie-zawali-fototapety-3d-193942688-f4u Druga, obszerna i bardzo popularna grupa fototapet z trójwymiarem to przeróżne ujęcia fotograficzne, które dają złudzenie głębi. Nie są to zwykłe fotografie, to kadry z natury lub urbanistyczne, wykonane zwykle z pozycji pieszego. Przestrzeń widziana jego oczami przekłada się na wydłużenie perspektywy i złudzenie, że wnętrze staje się większe, a widok dostępny na wyciągnięcie ręki. Taki wzór warto ograniczyć po bokach, aby powstał efekt okna albo zatuszować linię łączenia dekoracji z podłogą za pomocą kanapy lub komody.

Światło w służbie trój wymiaru

Oświetlenie zawsze gra ważną rolę w podkreślaniu walorów estetycznych wszystkich fototapet, ale w przypadku wzorów 3D jest wręcz kluczowe dla osiągania spektakularnych efektów dekoracyjnych. Można z całą pewnością powiedzieć, że oświetlenie będzie tu integralnym elementem dekoracji. W dzień tą rolę może pełnić bliskość dużego okna, należy więc sprawdzić kąt padania światła i dobrze wybrać ścianę, na której zostanie wyeksponowana dekoracja. Przesuwające się powierzchni słońce już zrobi swoje - przekonaj się sam! czy-to-dodatkowe-pomieszczenie-fototapety-3d-335941237-f4u Natomiast wieczorna odsłona trójwymiarowej dekoracji to już zupełnie inna sprawa. Przyjrzyj się wybranej grafice i pomyśl, jaki kąt padania światła da najlepsze efekty. Potem dobierz odpowiednie oświetlenie i zamontuj w strategicznym miejscu. Jedne grafiki świetnie prezentują się przy punktowych snopach światła, inne warto oświetlić listwą ledową z góry, z dołu albo z boku. Wszystko zależy od położenia elementów, które składają się na dekoracji na efekt głębi.

Fototapeta 3D w odpowiednim stylu

Decydując się na udekorowanie swojej ściany za pomocą fototapety 3D, warto na wstępie zastanowić się, jak sprawnie dopasować wzór do stylu wnętrza albo na odwrót. Najlepiej prezentują się aranżacje, w których króluje spójna estetyka. Zdecyduj więc czy chcesz stworzyć w swoim salonie, sypialni czy innym wnętrzu klimat loftowy, mocno designerski czy też interesuje cię przestrzeń bardziej neutralna i tradycyjna. W naszej ofercie znajdziesz fototapety z efektem 3D w każdym stylu oraz przykładowe aranżacje, które inspirują.

Zamawiamy fototapetę z głębią

Tak naprawdę najtrudniejszy etap stanowi dokonanie wyboru fototapety 3D, dlatego na naszej stronie znajdziecie sporo ciekawych przykładów aranżacji. Liczymy na to, że ułatwią wam wybranie wzoru. Potem pozostaje już całkiem prosty etap czyli procedura zamawiania. Klikasz w wybrany wzór, podajesz wymiary okładziny i wariant materiału. Możesz także wykadrować wybrany element tapety, a efekty zobaczysz na ekranie. Potem wystarczy złożyć zamówienie, zapłacić i czekać na przesyłkę.